Posiadamy NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ KLASY MIKROSKOP ORAZ APARAT RTG. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w konkurencyjnych cenach!

Botox

Czym jest słynny botox?

Zapewne każdy z nas słyszał o słynnym odkryciu medycyny estetycznej, jakim jest botox. Jest to nic innego, jak toksyna botulinowa, substancja od wielu lat znana specom z dziedziny okulistyki czy neurologii. Od przeszło 20 lat, poza takimi schorzeniami jak kurcz powiek, kręcz karku, czy oczopląs botox okazał się niezastąpionym lekarstwem na usterki natury estetycznej, takie jak: kurze łapki, zmarszczki mimiczne, czy też lwie zmarszczki.

Botox - substancja bezpieczna?

Widać zatem, że toksyna botulinowa jest substancją zarówno sprawdzoną. Co więcej jej stosowanie jest całkowicie bezpieczne, gdyż w obrębie medycyny estetycznej polega ono na wstrzykiwaniu bardzo małych jej ilości w dane miejsca, działając w ten sposób czasowo na poszczególne partie mięśni mimicznych twarzy i szyi. Kolejnym plusem wynikającym ze sposobu podawania toksyny jest fakt, iż zabiegi z użyciem botoksu są powtarzalne, będąc równocześnie całkowicie nieszkodliwe. Efekt natomiast jest niesamowicie imponujący, bowiem zmarszczki znikają juz kilka dni po zabiegu, skóra staje się niesamowicie gładka i elastyczna, zaś najgłębsze bruzdy znikają.

Przebieg i efekt zabiegu:

Wstrzykiwanie botoxu jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, gdyż opiera sie on na domięśniowym lub podskórnym wstrzykiwaniu bardzo małych ilości botoxu, w różne miejsca. Osobom wyjątkowo wrażliwym zalecam miejscowe znieczulenie kremem Emla, pod okluzją trwającą około 30 minut. Na dzień przed zabiegiem nie powinno się spożywać leków powodujących obniżenie krzepliwości krwi. Wstrzykiwanie botoxu jest procesem bardzo szybkim, gdyż trwa zaledwie od 15 do 30 minut. Juz po kilku godzinach substancja zaczyna działać przynosząc wspaniałe efekty na 4-6 miesięcy, przy czym powtarzając zabiegi, efekty są zauważalne znacznie dłużej. Co więcej nawet gdy toksyna traci swą moc, zmarszczki na dobre ulegają spłyceniu, a skóra pozostaje bardziej elastyczna i wypoczęta niż przed zabiegiem.

Nadpotliwość:

W dobie rozwijających się technologii i szybkiego trybu życia wiele osób cierpi na tak zwana potliwość, która powoduje wydzielanie przez skórę potu, w znacznie większej ilości, niż ilości wydzielane przez osoby zdrowe. Mało kto zdaje sobie sprawę, iż Botox stanowi niezastąpione lekarstwo na nadpotliwość stóp, dłoni, czoła czy pach. Dzięki zastrzykowi toksyny botulinowej dochodzi do zahamowania wydzielania potu przez gruczoły potowe. Efekty zabiegu widoczne są juz po pierwszym tygodniu i utrzymują sie przez kilka miesięcy, zaś dzięki braku jakichkolwiek efektów ubocznych, po okresie tym można bezpiecznie wykonywać kolejne sesje leczenia.

Przeciwwskazania:

  • zaburzenia nerwowo-mięśniowe (miastenia gravis, miopatie)
  • ciąża, karmienie piersią
  • miejscowe infekcje skórne

Po zabiegu należy:

  • unikać masażu w miejscach wstrzyknięć botoxu
  • w dzień zabiegu nie należy latać samolotem
  • w ciągu 4 godz. po zabiegu nie schylać się aby nie doszło do przemieszczenia materiału
  • unikać ekstremalnych temperatur przez kilka dni po zabiegu (sauna, UV, mróz, promienie słoneczne)
  • należy przez 2/4 godziny wykonywać ruchy mimiczne by botox lepiej się wchłonął
  • nie spożywać alkoholu do końca dnia, w którym odbyło się kurację