Posiadamy NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ KLASY MIKROSKOP ORAZ APARAT RTG. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w konkurencyjnych cenach!

Kwas Hialuronowy

Czym jest kwas?

Kwas hialuronowy jest to glikozaminoglikan, naturalny składnik, który występuje we wszystkich tkankach organizmu żywego oraz należy do najbardziej licznej grupy związków posiadających jednakową budowę chemiczną jak u człowieka. Znajduje się on w całym naszym ciele, wypełniając przestrzeń międzykomórkową, odpowiadając za nawilżanie. Jednakże z wiekiem czasu ilość kwasu w naszej skórze zanika, powodując, iż skóra traci swoją zdolność do wiązania wody, w związku z czym nasze ciało traci młodzieńczą gładkość, elastyczność i sprężystość.

Wygląd i efekt zabiegu:

W medycynie estetycznej stosunkowo od niedawna wykorzystuje się kwas hialuronowy jako główny składnik implantów używanych do korekcji zmarszczek. Jest on odkryciem innowacyjnym, gdyż nie wymaga przeprowadzania specjalnych testów skórnych, a wykonanie zabiegu możliwe jest zaraz po konsultacji medycznej. Poprzez wstrzykiwanie niewielkiej ilości kwasu pod zmarszczkę zapewniamy skórze odpowiedni poziom nawilżenia, w wyniku czego zagłębienia w skórze ulegają uniesieniu i wyrównaniu powierzchni. rezultaty zabiegu są natychmiastowe, a działanie substancji widoczne aż do 12-stu miesięcy od wykonania zabiegu. Co więcej kwas hialuronowy stosować można nie tylko jako wypełnianie zmarszczek, lecz również przeciwko takim uszkodzeniom skory, jak ubytki czy blizny. Kolejna zaletą zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jest jego całkowita wchłanialność, dzięki czemu mogą go stosować zarówno osoby starsze jak i młodsze, w zależności od indywidualnych potrzeb, a po okresie działania preparatu zabieg można bez przeszkód powtórzyć.

Zastosowanie:

Kwas hialuronowy jako preparat wypełniający odpowiednio stymuluje tworzenie sie kolagenu w skórze, zapewniając długoterminową poprawę jej stanu. Dzięki przywróceniu odpowiedniego nawilżenia, kwas hialuronowy jest niezastąpionym i wyjątkowo skutecznym lekarstwem na takie usterki natury estetycznej, jak bruzdy nosowo-wargowe czy zmarszczki mimiczne okolic twarzy i szyi. Ponadto dzięki niemu możemy powiększyć usta, poprawić i konturować wedle upodobań rysy twarzy, odmłodzić swoje dłonie czy nawet skorygować nos.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • ciąża
  • choroby autoimmunologiczne
  • skłonność do powstawania przerosłych blizn
  • karmienie piersią
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • stany zapalne skory takie jak opryszczka czy zakażenia bakteryjne

Przebieg zabiegu:

Przed zabiegiem należy wykonać dokładny demakijaż i dezynfekcję skory w miejscach, w których wstrzyknięty zostanie kwas. Substancja podawana jest za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą bądź kaniulą. Kwas hialuronowy ma postać żelu, w związku z czym natychmiastowy efekt korekcji jest bardzo naturalny. Po okresie działania substancji w miejscu podania nie pozostają ślady zwłóknień ani resztek substancji. Aby połączyć zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym z innymi metodami, takimi jak np. peeling należy zrobić co najmniej 3 tygodniową przerwę między zabiegami.

Objawy niepożądane:

  • zaczerwienienie obrzęk ból w miejscu podania
  • w sporadycznych przypadkach może utrzymywać się zgrubienie
  • nadwrażliwość w miejscu podania