Posiadamy NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ KLASY MIKROSKOP ORAZ APARAT RTG. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w konkurencyjnych cenach!

Cosmelan/Dermelan

Czym jest Cosmelan/Dermelan?

Metoda Cosmelan/Dermelan jest to nowoczesny i najskuteczniejszy sposób na pozbycie się przebarwień skóry. Metoda ta opiera się na wykorzystywaniu substancji, które hamują tyrozynazę (kluczowy enzym w procesie powstawania melaniny). To specjalny kosmetyczny krem, który działa głęboko depigmentacyjnie, eliminując min. przebarwienia spowodowane melasmą czy chloasmą, a czynniki zawarte w kremie natychmiastowo rozjaśniają skórę. Stosowany jest zarówno na skórę twarzy, jak i dekoltu czy dłoni. Krem Cosmelan/Dermelan stymuluje odnowę kolagenu w skórze, co skutecznie pomaga w zwężeniu porów oraz pozbyciu się zaskórników.

Dla kogo?

Metodę Cosmelan/Dermelan można bezpiecznie stosować dla każdego fototypu skory.

Przebieg zabiegu:

Cosmeran/Dermelan jest to zabieg specyficzny gdyż wymaga zarówno pracy w gabinecie medycyny estetycznej, jak i pracy własnej w domu. Otóż w salonie lekarz po odtłuszczeniu i oczyszczeniu skóry nakłada maskę Dermelan 1 lub Cosmelan 1, która po nałożeniu wygląda podobnie jak ciemny odcień fluidu. Dalszy ciąg zabiegu jest ciekawy ponieważ z tak nałożona maseczką należy udać się do domu, gdzie po odpowiednim czasie ustalonym indywidualnie przez lekarza (w zależności od tego jaki fototyp skory się posiada), zmyć ją czystą wodą. Po wykonaniu tych czynności, należy przez określony czas (2 lub 3 miesiące - w zależności od zaleceń) stosować codziennie, specjalny krem Dermelan 2 lub Cosmelan 2. W przeciągu dwóch pierwszych dni, od daty wykonania kuracji może występować reakcja naturalna: dość silne zaczerwienienie skóry, czasami również uczucie napięcia skóry, miejscowy obrzęk lub pieczenie. Szczegółowych informacji udziela podczas indywidualnych konsultacji, lekarz.

Efekty zabiegu:

Metoda Cosmelan/Dermelan jest metodą niezwykle skuteczną, gdyż juz po okresie tygodnia od zabiegu, stan skóry się poprawia, natomiast pełny efekt uzyskuje się juz po okresie jednego miesiąca. Po około dwóch tygodniach od rozpoczęcia kuracji dochodzi do drobnopłatowego łuszczenia się naskórka, a także narasta rumień. Dochodzi także do zmniejszenia plam, które w prawie każdym przypadku znikają aż w 95%, ponadto trwale znikają przebarwienia skórne, po czym następuje ogólna poprawa i regeneracja kondycji skóry. Objawy, które są wynikiem reakcji naturalnej na kurację, dzięki zaawansowaniu jakim szczyci się metoda, są możliwe do kontrolowania przez pacjenta, poprzez odpowiednie ilości nakładanego kremu.

Wskazania po zabiegu:

Aby mieć pewność, że efekty będą długoterminowe należy uważnie stosować sie do wskazówek lekarza. Jednakże jeśli zaprzestanie sie stosowania kremu i powróci się do opalania, może nastąpić nawrót przebarwień. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, jednak nie należy zapominać o stosowaniu protekcyjnych kremów z wysokimi filtrami (min. 50SPF). Rezultaty podtrzymywane są trwale dzięki stosowaniu kremu Cosmelan/Dermelan podczas kuracji domowej. Krem posiada także właściwości, które powodują zamykanie porów i regulację wydzielania łoju, toteż jest on wyjątkowo polecany osobom ze skórą tłusta i mieszaną, gdyż zapobiega hiperpigmentacji.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • opryszczka
  • peeling glikolowy (należy odczekać przynajmniej tydzień po jego zastosowaniu)
  • stosowanie pochodnych witaminy A, takich jak Roacuttan
  • miejscowe stany zapalne skóry, zakażenia bakteryjne i wirusowe
  • depilacja