Posiadamy NAJNOWOCZEŚNIEJSZEJ KLASY MIKROSKOP ORAZ APARAT RTG. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w konkurencyjnych cenach!

Mezoterapia

Czym jest Mezoterapia?

Mezoterapia, a tak naprawdę Intradermoterapia jest to niechirurgiczny medyczny zabieg stosowany w celu regeneracji skory . Polega on na dostarczeniu substancji odżywczych i regenerujących bezpośrednio skórze właściwej. Zabieg ten bardzo skutecznie rewitalizuje skórę i zapobiega jej starzeniu, przeciwdziała także powstawaniu cellulitu i wypadaniu włosów.

Przebieg zabiegu:

Mezoterapia jest terapią, która polega na indywidualnym dobraniu dla danego pacjenta odpowiednich preparatów i wstrzyknięciu ich cienka igła w głąb skóry. Stosuje sie ja w miejscach takich jak: twarz, pośladki, brzuch, głowa, dekolt, uda czy szyja. Mezoterapia jest zabiegiem prawie całkowicie bezbolesnym, jednakże niewielki ból związany z wstrzykiwaniem preparatów w skórę można zminimalizować przez użycie miejscowego środka znieczulającego. Ponadto zaleca się stosowanie specjalnego preparatu z witaminą K, na okres około 1 tygodnia, przed zabiegiem, co ma na celu uszczelnienie środbłonka naczyń krwionośnych oraz działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Efekty mezoterapii widoczne sa po serii kilku zabiegów, które wykonywane są przez cały rok, łącznie z okresem letnim. Początkowo wykonuje się jedną kuracje co 10/14 dni (przez okres około 2 miesięcy), po czym w celu utrzymania długoterminowych efektów należy powtarzać kurację raz na miesiąc.

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia jest wskazanym środkiem zapobiegawczym na wypadanie czy osłabienie włosów lub łysienie plackowate. Zabiegi polegają na wstrzykiwaniu leków poszerzających naczynia krwionośne oraz środskórnym podawaniu kompleksu witamin, dzięki czemu mezoterapia jest jednym z najskuteczniejszych metod leczenia wypadania włosów, dająca zdecydowanie lepsze wyniki niż wcieranie odżywek lub innych preparatów nawilżających. Niezależnie od przyczyny wypadania włosów, mezoterapia przynosi właściwe efekty, pod warunkiem wykonania całej serii zabiegów, których liczba wynosi 6. Zabiegi odbywają się w jedno-tygodniowych odstępach czasu, a efekty widoczne są juz po miesiącu od ich wykonania. Do szeregu rezultatów mezoterapii możemy zaliczyć odrastanie włosów, zaprzestanie ich wypadania, wyraźne pogrubienie i rewitalizacja włosów, odzyskanie połysku przez włosy.

Efekty Mezoterapii:

Zabiegi mezoterapii powodują rewitalizację, regenerację i nawilżenie skóry. Co więcej stosowanie indywidualnie dobranych preparatów bardzo poprawia koloryt skóry i jej elastyczność oraz sprawia, iż skora staje sie bardziej napięta. W mezoterapii nie ma ograniczeń wieku pacjenta, mogą z niej skorzystac zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Natomiast rezultaty mezoterapii widoczne są nawet do 6/10 miesięcy. Aby uzyskać długotrwałe i pożądane efekty najbardziej zalecane są 2 lub 3 zabiegi w odstępach kilkutygodniowych przy czym cykl zabiegów może być powtórzony po 4/6 miesiącach.

Wskazania do zabiegu:

 • zwiotczenie skóry
 • leczenie łysienia
 • cellulit, rozstępy
 • profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Przeciwwskazania:

 • ciąża oraz karmienie piersią
 • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
 • czynna infekcja wirusowa bądź bakteryjna w miejscu poddanym zabiegowi
 • nowotworowe tendencje do powstawania bliznowców
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych
 • nie wyrównana cukrzyca
 • choroba nowotworowa

Mozliwe działania niepożądane:

 • ból w miejscu wstrzyknięcia
 • krwawe podbiegnięcia
 • jako reakcja skóry na nakłuwanie może wystąpić obrzęk i rumień